Dokładne planowanie swojego czasu przynosi niezliczone korzyści. Planowanie obejmuje logiczne myślenie i racjonalne podejmowanie decyzji. Pomaga nam spojrzeć w przyszłość i z góry zdecydować, jak poradzić sobie z sytuacjami, które w przyszłości napotkamy. Planowanie eliminuje zgadywanie, co zamierzamy zrobić i precyzuje kiedy to zrobimy.

Regularna praca z planerem to również idealna metoda na utrzymanie stałego poziomu motywacji i zwiększenia produktywności. Planując zadania optymalizujesz ilość pracy. Ustalając listy zadań czy priorytetów z łatwością pozbywasz się chaosu w działaniu.

Planowanie to również świetny sposób na zmniejszenie stresu i niepokoju. Kiedy już wszystko zapiszesz, Twój umysł zaczyna skupiać się na rzeczach, które są w danej chwili najważniejsze.

JAKA JEST PODSTAWOWA ZASADA PLANOWANIA?

Wszystko, co ważne należy zapisać! Świadomie zwolnij swoją głowę z myślenia, czym obecnie musisz się zająć. Buduj swoją codzienną motywację z większym zaangażowaniem w swoje życie, większą świadomością siebie i aktywniejszą koncentracją na swoich celach Skupiaj się na tym, co zrobisz, gdy dotrzesz do miejsca, w którym chcesz się znaleźć. 

Analizuj, organizuj i planuj! Ułatwi Ci to personalizowany, bezpłatny planer idealny, który powstał, by zapewnić Ci narzędzia do stworzenia indywidualnego, efektywnego systemu planowania.  

A MOŻE PLANOWAĆ ON-LINE?

W świecie nieskończonej liczby różnych aplikacji na smartphon-y i edytorów dostępnych online, planowanie w systemie odręcznych notatek, może wydawać się bardzo oldschoolowym systemem analogowym. Tymczasem zarówno planowanie online, jak i planowanie offline ma swoje zalety.

Największą przewagą tradycyjnej formy planowania jest łatwiejsze i szybsze zapamiętywanie tego, co zapisujemy. Kiedy piszemy, tworzymy w naszym mózgu relacje przestrzenne między różnymi fragmentami informacji, które rejestrujemy. 

Kolejną zaletą korzystania z papierowego systemu planowania jest również to, że nie ma on milionów wyzwalaczy walczących o Twoją uwagę. Wyskakujące reklamy, niechciane powiadomienia, czy niedopasowane do Twojego sposobu planowania funkcje, zamiast mobilizować Cię do działania, mogą skutecznie rozpraszać Twoją uwagę. W wydrukowanym planerze, jeśli chcesz coś sprawdzić, otwierasz notatnik, przeglądasz harmonogram i od razu wracasz do tego, co zajmowało Cię wcześniej.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT PLANOWANIA I ORGANIZACJI CZASU

UWAGA! OŚWIECAJĄCE EFEKTY UBOCZNE!

🧠#Rozwój   🔬#Psychologia  📚#Inspiracje  ♥️#Emocje  💬#Motywacja  🎭#Codzienność

ZOBACZ