Pliki planera idealnego przygotowane są w formacie A4 (21 x 29,7 cm | 8,2 ” x 11,7 ”). Z łatwością jednak możesz je przeformatować i dopasować wydruk do wybranego przez siebie formatu planera.

A4, A5 czy A6? Wybór należy tylko do Ciebie! 😊planer do druku

 

Jak wydrukować planer idealny w formacie A5 lub A6?

 

  1. Pobierz i otwórz plik

Pobierz wybrany plik planera idealnego klikając w buton . Otwórz pobrany plik za pomocą programu czytającego pliki pdf. Rekomendujemy najpopularniejszy, darmowy i stale aktualizowany program Adobe Acrobat Reader (pobierz darmowy Adobe Acrobat Reader).

  2. Drukuj

Następnie kliknij  „Plik” w lewym górnym rogu i przejdź do „Drukuj”. Wywołanie tej operacji otworzy ustawienia drukowania.

  3. Ustawienia drukowania

Teraz najważniejsze! 😊 W sekcji „Rozmiar i obsługa strony” wybierz przycisk „Wiele”. Upewnij się, że „liczba stron na arkusz” jest ustawiona na 4 (w przypadku chęci druku w formacie A6) lub 2 (jeśli drukujesz A5). Poniżej ustaw również wartości „Poziomo” dla kolejności stron i „Pionowo ”dla orientacji.

planer idealny do druku

Po prawidłowym skonfigurowaniu ustawień wystarczy wydrukować planer i przyciąć arkusze (jeśli drukowałaś na standardowym papierze A4) zgodnie z polem wydruku. Najłatwiejszy sposób na równe przycięcie kart planera to cięcie od linijki przy pomocy nożyka do papieru. Jeśli drukujesz wiele kart planera w formacie innym niż A4 pomyśl o zakupie domowej gilotyny. Obecnie np. na Allegro tego typu sprzęt można kupić już nawet za ok. 25 zł.

Wspaniałej zabawy! Efektywnego planowania! Zrealizowanych marzeń!